Mimo młodego wieku niesamowicie doświadczony poszukiwacz pewnych spraw. Trochę filozof, trochę polonista, trochę sinolog. Na socjologię się nie dostał. Człowiek miasta. Obserwuje różne sprawy. Po wygraniu Europejskiego Konkurs Poszukiwaczy Pewnych Spraw miał propozycje z wielu miast europejskich. Zdecydował się pozostać w Polsce, bo jak mówi: "Polska ma swoisty klimat do rozkminiania pewnych spraw". Zakochany.

Wielce utalentowany młody poeta, gitarzysta, perkusista, beta tester gier komputerowych. Swoją przygodę jako Poszukiwacz Pewnych Spraw rozpoczął tuż po maturze. Okazało się jednak że praca w pojedynkę nie daje dobrych efektów. Z dr Dento związał się na pierwszym roku studiów politechnicznych, kiedy chciał napisać algorytm rozumienia humanistów. Wspólnie zbudowany team odnalazł niejedną Pewną Sprawę. Jego motto: "Jest tylko jedna pewna sprawa w życiu - świeży oddech"

Czy świeżym być, czy zęby myć? Czy płukać? Dwóch agentów. Dwie odmienne koncepcje. Dwa sposoby widzenia rzeczywistości. Która zwycięży? Którą zaprosisz do swojego życia? Jak Pewna jest Twoja Sprawa